Blog

 

 
Přivážíme do Česka novou bláznivou značku - Nubeo!
Přivážíme do Česka novou bláznivou značku - Nubeo!

MEZI MOŘEM A VESMÍREM

Chcete mít hodinky, které jen tak někdo nemá? Bláznivé a unikátní?

Ačkoli člověk může tvrdit, že dobyl pevninu na Zemi, je překvapením, že skutečně bylo zmapováno pouze 5 % oceánského dna. Nad námi, ve výšce 100 kilometrů nad mořem, leží Kármánova linie, která běžně představuje hranici mezi zemskou atmosférou a vesmírem. Člověk sotva pronikl do poznání vnějšího světa, který zůstává stejnou záhadou jako moře pod ním.

Nubeo je moderní švýcarský výrobce hodinek se sídlem v Basileji, který se při výrobě jedinečných hodinek inspiruje mořem a vesmírem. Každé hodinky Nubeo jsou definovány výkonem, funkčností a zároveň rozpoznatelným designem, který spojuje organické prvky s průmyslovými a vytváří skutečně jedinečnou expozici času.

Hodinky Nubeo vynikají na trhu luxusních hodinek spojením módního designu a špičkové technologie. Tyto hodinky, známé svým precizním zpracováním a odvážnou estetikou, jsou určeny moderním zákazníkům, kteří si uvědomují svůj styl. Nubeo je malá nezávislá společnost, kterou v roce 2003 založil energický a vášnivý španěl Ivan Castro.

Limitovaná edice NASA

Limitovaná edice hodinek Nubeo NASA Automatic s unikátním číslem je kompletně vybavena pro cesty do vesmíru. Hodinky se vyznačují kovaným rámečkem inspirovaným Měsícem, který připomíná, že NASA se postarala o objevení Měsíce člověkem. Limitovaná edice hodinek Apollo NASA, která se vyznačuje výdrží, charakterem a detaily, je epickou nositelnou oslavou přelomového okamžiku v lidském chápání a objevování vesmíru mimo planetu Zemi.

Limitovaná edice SPACE INVADERS

U příležitosti 45. výročí nejvýznamnějšího videoherního titulu všech dob představuje společnost Nubeo Watches ve spolupráci s firmou Taito sérii limitované edice hodinek, které oživují tuto zásadní videohru.

THE SPACE

Hodinky inspirované vesmírem. Dokonalý cit pro každou součástku vytváří hodinky, které odrážejí minulost i budoucnost vesmírných lodí. Objevte například kolekci Andromeda. Galaxie v Andromedě je nejbližší velkou spirální galaxií k té naší a zároveň nejjasnější galaxií, kterou můžete vidět. Je vzdálená 2,5 milionu světelných let a je také nejvzdálenější galaxií viditelnou pouhým okem ze Země.

 THE SEA 

Jednotlivé kolekce pojmenované po mořských živočiších nebo mořských strojích vás jistě osloví. Tyto kolekce jsou inspirovány například žralokem krátkoploutvým nebo mantou.  Jsou zaměřené na výkon při potápění. Plynulé linie umožňují vynikající přizpůsobení i impozantním proporcím. Jsou vyzbrojené inženýrstvím, které přináší nekompromisní výsledky.

Poznejte tuto značku a neuděláte chybu. Za každým kusem stojí příběh, který stojí za to prozkoumat!

Číst článek
Oslavte mezinárodní den šperků - 13.3.2024
Oslavte mezinárodní den šperků - 13.3.2024

Mezinárodní den šperků (International Jewelry Day) se slaví 13. března. Tento den je věnován šperkům, drahokamům a umělcům, kteří je tvoří. Šperky mají schopnost zastavit čas a v okamžiku, kdy se na ně díváme, vidíme pouze jejich krásu. Výroba jednoho kusu šperku vyžaduje mnoho lásky a péče. Na Mezinárodní den šperků si připomínáme a nosíme tyto křehké umělecké díla.

Historie Mezinárodního dne šperků není známa, ale lidé šperky používali jako ozdobu již od pravěku. V prehistorických dobách nosili šperky vyrobené z kamene, kostí a lastur. Postupem času se techniky zpracování kovů staly sofistikovanějšími a šperkařství se stalo stále dekorativnějším. V antickém světě bylo zvykem pohřbívat zemřelé s drahými kovy, aby jim sloužily v posmrtném životě. Drahokamy také symbolizovaly společenský status a postavení.

Šperky se staly stále nápadnějšími. Během renesance se zdokonalovaly techniky řezání drahokamů, což vedlo k většímu lesku kamenů a složitým smaltovaným zdobením. Lidé také nosili šperky jako symbol politické síly nebo náboženské příslušnosti. V 19. století se svět stále více unavoval z industrializace, a tak šperkaři začali vytvářet krásné ručně vyráběné kusy. Od té doby se umění šperkařství neustále posouvalo a dnes máme šperky vyrobené z různých materiálů, včetně textilu, papíru a plastu.

Co by nemělo chybět v žádné šperkovnici?

Každá žena by měla mít v šperkovnici několik klasických kousků, které jsou jako základní stavební kameny pro dokonalý outfit. Bez ohledu na aktuální trendy jsou tyto klenoty vždy vkusné a stylové. 

  1. Jednoduché náramky: Když vaše oblečení potřebuje něco navíc, jednoduchý náramek je vždy řešením. Stačí je přes manžety topů nebo košil nosit na odiv. Můžete je nosit samostatně nebo je kombinovat.

  2. Náušnice: Krásné náušnice jsou nezbytnou součástí outfitu, stanou se vaším každodenním doplňkem.

  3. Koktejlový prsten: Na speciální příležitosti byste měla mít několik elegantních koktejlových prstenů. I vaše oblíbené černé šaty mohou díky nim vypadat úplně jinak.

  4. Náhrdelník: Nic není tak snadné a stylové jako bílá košile se zajímavým náhrdelníkem.

  5. Perlový náhrdelník: Perly jsou vždy elegantní a nikdy nevyjdou z módy. Nosí se k různým příležitostem.

Toto jsou klasické kousky, které vám poslouží po celý život!

Číst článek
Jak správně pečovat o kožený řemínek?
Jak správně pečovat o kožený řemínek?

Kožený hodinkový řemínek je jeden z nejoblíbenějších druhů řemínků u hodinek. Je nejen praktický, ale také elegantní doplněk. Aby však zůstal v dobrém stavu a dlouho vydržel, je důležité mu věnovat důkladnou péči. V tomto článku se podíváme na jednoduché kroky, jak udržet kožený řemínek v perfektním stavu:

Otírejte řemínek suchým hadříkem

Jemně otřete přední a zadní stranu řemínku suchým hadříkem z mikrovlákna, abyste odstranili drobné nečistoty a špínu. Tento krok pomáhá zabránit poškrábání koženého povrchu. K otření můžete použít hadřík, který přikládáme ke každým hodinkám jako dárek. Otírání koženého řemínku by mělo nadcházet po každém odložení hodinek z ruky, aby došlo k odstranění potu z řemínku.

Čištění vlhkým hadříkem

Navlhčete hadřík z mikrovlákna (důkladně vyždímaný) a jemně otřete obě strany koženého řemínku, abyste odstranili silnější nečistoty. Vyvarujte se ponoření nebo stříkání vody přímo na řemínek! Tekutiny snižují životnost koženého řemínku. V žádném případě nedoporučujeme se s koženým řemínkem koupat, sprchovat nebo jej ponořovat do vody.

Čištění jemným mýdlem

Na hadřík naneste jemné mýdlo o velikosti hrášku. Krouživými pohyby umyjte řemínek od jednoho konce směrem dolů. V případě potřeby opakujte, abyste odstranili odolné skvrny, například stopy po potu. Nezapomeňte opláchnout zbytky mýdla: Další vlhkou utěrkou setřete zbytky mýdla z obou stran řemínku. Zbytky mýdla mohou poškodit kůži.Přes noc nechte kožený řemínek hodinek vyschnout. Položte jej na plocho, aby uschnul na vzduchu. Vyhněte se přímému slunečnímu záření nebo fénování. Urychlování procesu schnutí může způsobit vyblednutí, vysychání nebo praskání kůže.

Po každém nošení nezapomeňte kůži otřít měkkým hadříkem a jednou týdně použijte kondicionér na kůži či včelí vosk. Pravidelné čištění a ošetřování prodlouží životnost řemínku, udrží skvělý vzhled kůže a zabrání hromadění zápachu.

Číst článek
Barva roku 2024 - Peach Fuzz
Barva roku 2024 - Peach Fuzz

Barva roku Peach Fuzz je jako sluneční polibek, plná tepla a jiskřivosti. Tento odstín broskvové barvy se stal vítězem pro rok 2024 a bude určovat trendy nejen v módním průmyslu, ale také v designu a grafice

Pokud jste fanoušci šperků a chcete zazářit, šperky a doplňky v barvě Peach Fuzz jsou tím pravým ořechovým. Od minimalistických náušnic a náhrdelníků po zásnubní prsteny, tato barva vám propůjčí jiskru a chuť do života po celý rok. Nechte se inspirovat výběrem, který můžete v této barvě plné radosti najít právě u nás:

Hodinky v barvě Peach Fuzz

Hodinky v barvě Peach Fuzz lze snadno kombinovat s neutrálními barvami jako jsou béžová, krémová nebo světle šedá. Doplňky v této barvě oživí elegantní outfit. 

 

Šperky v barvě Peach Fuzz

 Ať už hledáte elegantní doplňky nebo něco výrazného, šperky v barvě Peach Fuzz vám umožní zazářit v každé příležitosti. 

Brýle v barvě Peach Fuzz

Ať už plánujete den na pláži, odpolední procházku městem nebo večerní setkání s přáteli, sluneční brýle v barvě peach fuzz jsou ideální doplněk pro každou příležitost. Jejich univerzální design a svěží barva je dělají vhodnými pro každý outfit a každý styl.

 

 

Číst článek
Nahoru
12 položek celkem