Blog

 

 
Automatické hodinky - Co byste měli vědět?
Automatické hodinky - Co byste měli vědět?

Téměř na žádné téma nedostáváme tolik dotazů jako na téma automatických hodinek. Pravděpodobně nejčastější otázka zní: Opravdu se pouze automatické hodinky řídí automaticky? Odpověď zní jednoznačně ne. Automatické hodinky běží tak dlouho, dokud je natažena tzv. hlavní pružina. Hlavní pružina je napínána buď natahováním hodinek otáčením korunky, nebo pohybem uživatele, který pohybuje kyvným závažím, a tím natahuje hlavní pružinu. Není-li hlavní pružina napnuta, automatické hodinky se zastaví a musí být nejprve znovu nataženy nebo pohybem znovu uvedeny do chodu. Quartzové hodinky běží tak dlouho, dokud baterie dodává hodinkám energii. Pokud je baterie vybitá, hodinky se zastaví a baterie se musí vyměnit.

Pokud je hlavní pružina napnnutá (automatické hodinky) nebo baterie plná (quartzové hodinky), pak oboje hodinky běží automaticky, přičemž automatické v tomto kontextu znamená, že nemusíte dělat nic zvláštního, aby hodinky běžely.

V užším smyslu jsou automatické hodinky podformou mechanických hodinek. Mechanický znamená, že k chodu hodinek není třeba žádný zdroj elektrické energie. U mechanických hodinek se v zásadě rozlišují modely s ručním nátahem a automatické hodinky.

U modelů s ručním nátahem lze hlavní pružinu napnout pouze natažením hodinek pomocí korunky. U hodinek s automatickým nátahem se k průběžnému napínání hlavní pružiny využívá kinetická energie. Můžete si to představit takto: Ráno vstanete, nasadíte si na zápěstí automatické hodinky a pochodujete nejprve do pekárny pro čerstvé rohlíky. Při chůzi se vaše ruce pohybují a stejně tak se pohybuje i takzvané oscilační závaží ve vašich automatických hodinkách. Kinetická energie kmitajícího závaží se využívá k automatickému natahování hlavní pružiny. Odtud pochází termín automatické hodinky.

Číst článek
Jak si vybrat sluneční brýle?
Jak si vybrat sluneční brýle?

Sluneční brýle jsou nedílnou součástí letního období a chrání naše oči před škodlivými UV paprsky. Jak si ale vybrat ty správné sluneční brýle? V dnešní době se na trhu nachází obrovské množství značkových i neznačkových slunečních brýlí, a tak se může stát, že se vám bude těžko rozhodovat. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak si vybrat ty správné sluneční brýle za skvělou cenu, které pocházejí z rodinné firmy.

Začněte s kvalitními skly

Při výběru slunečních brýlí je nejdůležitější se zaměřit na kvalitu skel. Zkontrolujte, zda mají skla správné ochranné filtry, které chrání oči před UV paprsky. Značkové sluneční brýle často obsahují skla s polarizací, což je technologie, která minimalizuje odlesky a zlepšuje viditelnost. Pokud chcete zvolit značkové sluneční brýle, zkontrolujte, zda mají skla s UV ochranou a polarizací.

Vyberte si rámy, které se vám líbí

Rám slunečních brýlí má nejen estetickou funkci, ale také musí být vyroben z kvalitního materiálu, aby vydržel každodenní opotřebení. Nejdůležitější je zvolit rámy, které se vám líbí a které budete chtít nosit. Značkové sluneční brýle nabízejí velký výběr různých stylů a materiálů, od tradičních kovových rámu až po moderní plastové rámy.

Zvažte správnou velikost

Při výběru slunečních brýlí je důležité zvažovat správnou velikost. Sluneční brýle by měly být dostatečně velké, aby kryly celé oko a chránily před škodlivými paprsky z každé strany. Značkové sluneční brýle nabízejí různé velikosti a tvary, takže se určitě najde něco pro každého.

Vyberte si z rodinné firmy

Pokud hledáte sluneční brýle za skvělou cenu, zvažte nákup u naší rodinné firmy. Nabízíme značkové sluneční brýle za zajímavé ceny. Často u nás najdete i slevy a akce, což je skvělá příležitost koupit si kvalitní sluneční brýle za ještě nižší cenu. Máme vysokou kvalitu zákaznického servisu s osobním přístupem a můžeme vám s nákupem pomoci. 

Další faktory, které je dobré zvážit

Při výběru slunečních brýlí je také důležité zvážit další faktory, jako například:

  • Použití: Pokud hodláte sluneční brýle nosit při sportu, vyberte si odolné a lehké rámy, které nepřekáží při pohybu.

  • Barva skel: Různé barvy skel mají různé účinky na viditelnost. Například hnědé nebo zelené skla zlepšují kontrast, zatímco šedé skla minimalizují změny barev.

  • Cena: Značkové sluneční brýle mohou být dražší než neznačkové, ale zároveň nabízejí vysokou kvalitu a ochranu.

Výběr správných slunečních brýlí může být náročný, ale zároveň velmi důležitý. S těmito tipy byste měli být schopni najít ty správné sluneční brýle, které budou chránit vaše oči a zároveň vám budou slušet!

Číst článek
Traser H3 109374 P67 T25 SuperSub Blue 46 mm
Traser H3 109374 P67 T25 SuperSub Blue 46 mm

Prohlédněte si švýcarské hodinky Traser H3 109374 P67 T25 SuperSub Blue 46 mm na živo. Tato značka je průkopníkem unikátní technologie osvětlení Trigalight®. Hodinky s touto ojedinělou funkcí byly na základě poptávky americké armády představeny roku 1989. Jedná se o typ osvětlení, které zabezpečují zapečetěné trubice naplněné tritinovým plynem, které jsou na vnitřní straně potažené světelnou barvou. Tritium je plyn, který nepřetržitě zářivě svítí bez ohledu na dobíjení pomocí světla.

Zaujaly vás tyto výjimečné potápky?


Číst článek
Novinka u nás na e-shopu - značka Jowissa
Novinka u nás na e-shopu - značka Jowissa

Hodinky unikátní přesně tak jako vy? Všechny modely značky Jowissa jsou plné intenzivních barev a neotřelých tvarů!

DÁMSKÁ KOLEKCE BRILLIANT

Tato kolekce dámských hodinek je inspirována kulatým diamantem. Křišťál je odborně vybroušen, aby zachytil světlo, zatímco číselníky v různých barvách vypadají dobře s koženým řemínkem.

DÁMSKÁ KOLEKCE STRASS

Objevte kolekci dámských hodinek Facet Strass s řemeslným zpracováním z broušeného skla a krásnými barvami, které dosahují zářivého lesku. Tyto hodinky snadno nahradí šperk. 

DÁMSKÁ KOLEKCE TIRO

Působivý ciferník a vzrušující barevné kompozice. To jsou módní hodinky řady Tiro. Jedná se o skutečně poutavé stylové doplňky pro každou příležitost.

DÁMSKÁ KOLEKCE FACET

Modely řady Facet září jako drahé kameny, s detaily z broušeného skla a exkluzivními barevnými kombinacemi, jsou klenotnickými hodinkami par excellence již více než 40 let.

DÁMSKÁ KOLEKCE ALTO

Se svými čistými liniemi a moderním designem jsou tyto dámské hodinky čistou elegancí.

 

PÁNSKÁ KOLEKCE LEWY

Nejnovější kolekce chronografů LeWy je řada pánských hodinek s jemnými designovými rozdíly, které oslavují charakteristický křišťálový brus Jowissa a zaměření na pouzdro hodinek. Módní a robustní hodinky pro každého moderního muže.

PÁNSKÁ KOLEKCE TIRO

Působivé hodinky se vzrušujícími barevnými kompozicemi. Jedná se módní pánské hodinky, které jsou stylovým doplňkem pro každou příležitost.

Číst článek
Nahoru
7 položek celkem