Bulova 96B158 Precisionist

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
6 390 Kč
Dostupnost: Vyprodáno
Kód: 96B158
Bulova 96B158 Precisionist
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Elegantní hodinky zdobí kožený černý řemínek a černý ciferník, zazáříte tak s nimi při každé příležitosti. K tomu všemu je zdobí ocelové pouzdro.
Kategorie: zilkahodinkycz
Určení - pohlaví: Pánské
Značka: Bulova
Edice: Precisionist
Materiál řemínku: Kůže
Strojek: Quartz - baterie
Barva ciferníku: Černá
Barva řemínku: Černý
Styl: Elegantní
Osvětlení: Leuchtindexe
S kamínky: Ne
Šířka pouzdra (mm): 42
Šířka řemínku (mm): 22
Hloubka (mm): 9
Vodotěsnost: 30M+ umývání rukou
Sklíčko: gehärtet, Mineralglas
Funkce: Datumovka, Ukazatel minut, Ukazatel sekund, Ukazatel hodiny
Materiál pouzdra: Ocel
Hmotnost: 60 g
Velikost hodinek: střední
Ciferník: Analogový
Lesk: Matné / Lesklé
Tvar: Kulaté
Chytré hodinky - smartwatch a hybrid: Datum, Minute, Sekunde, Stunde, Minute, Sekunde, Stunde, Ukazatel sekund, Ukazatel minut, Datumovka, Ukazatel hodiny
Luminiscence: Ano
Kolekce: Precisionist
Typ zapínání: Přezka
Luneta: Pevná
Zadní kryt: Nerez, Lisovaný
Maximální obvod zápěstí (mm): 220
Typ strojku: Precisionist 262 kHz
Povrch: Leštěný, Matný
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Počátky značky Bulova sahají až do roku 1875. Tehdy 23letý český emigrant Josef Bulova založil v americkém New Yorku společnost J. Bulova Company, později Bulova Watch Company. Od roku 2007 patří Bulova prestižnímu japonskému výrobci Citizen. Hodinky Bulova jsou osazeny převážně švýcarskými strojky ETA, RONDA, SELLITA a většina modelů má nepoškrabatelné safírové sklo.

Roku 1912 otevírá Josef Bulova ve švýcarském Bielu závod věnovaný pouze výrobě hodinek. Už tento krok je na svou dobu ojedinělý, odvážný a inovativní. S většími úspěchy si Bulova mohla dovolit vynaložit nákladnější prostředky na výzkum a propagaci. Roku 1926 miliony Američanů slyšely první rádiem vysílanou reklamu na světě: „Je 8 hodin ráno, čas Bulova“. 

Jako výrobce hodinek se Bulova prosadila zejména na poli hodinek poháněných elektronicky. V 50. letech vytvořili systém s ladičkou Bulova ACCUTRON. Accutrony jsou první hodinky na světě, které používají místo setrvačky jako oscilátor ladičku, která je do té doby používána výhradně v hudebním světě. Ladička je v hodinkách neustále udržovaná ve vibrační frekvenci 360Hz! Pro srovnání, klasické setrvačky se pohybují někde kolem frekvence 2,5Hz. Přesnost ACCUTRONU byla o řád vyšší než u běžných mechanických hodinek té doby, činila +/- 2 s/den a použitý napájecí článek zaručoval minimální dobu chodu 12 měsíců. Díky tomu byl tento systém měření času použit NASA již v roce 1958 u satelitu Vanguard I. a v roce 1960 byl instalován ve vysílacím modulu na Měsíci, kde sloužil k časové kontrole při přenosu dat na Zemi. Právě v 60. letech probíhala rivalita mezi Bulovou a Omegou v kosmickém programu, přičemž řešení od Bulovy sice NASA využívala v různých časoměrných zařízeních, ale zakázku na hodinky pro astronauty získala Omega (Omega Speedmaster Professional); teprve David Scott při misi Apollo 15 užil svoje vlastní hodinky Bulova Chronograph. Stalo se tak poté, co mu prasklo sklíčko na hodinkách Omega. Časoměrný mechanismus Bulova Accutron používaný v palubních přístrojích NASA je dodnes uložený na Měsíci v krajině Moře klidu jako odkaz pozemšťanů, kde jej zanechala legendární posádka kosmické lodi Apollo 11.  

V roce 2011 se ambasadorem této značky stal z vlastní iniciativy světově uznávaný podnikatel, dobrodruh a miliardář Sir Richard Branson.